Zamek w Tykocinie zaprasza młodzież szkół podstawowych i średnich do odwiedzenia największej twierdzy Rzeczypospolitej 

Zapraszamy dzieci i młodzież szkół podstawowych i średnich do wizyty na Zamku w Tykocinie na Lekcje Żywej Historii. Wstęp na zamek obejmuje zwiedzanie prowadzone przez przewodnika oraz aktywne zajęcia z animatorami. Celem tak skonstruowanego spotkania jest przybliżenie uczestnikom ważnych zdarzeń historycznych, historii miejsca i zapoznanie z różnorodnością kulturową Podlasia. Wyobraźnię uczniów pobudzają kostiumy i repliki przedmiotów historycznych. Sposób przekazu dostosowany jest do wieku uczestników i podstawy programowej.  Zwiedzanie i zajęcia trwają łącznie 90 minut i odbywają się w mniejszych podgrupach. Wizytę zakończy regionalny poczęstunek.
Ze względów organizacyjnych wskazany jest przyjazd w grupach jednolitych wiekowo.

Zgłoszenia przyjmujemy drogą elektroniczną na adres:[email protected] minimum 2 tygodnie przed planowanym przyjazdem. 

OFERTA:

  • Wstęp na zamek - zwiedzanie i wybrane zajęcia 
    • grupa do 30 osób - 760 zł
    • grupy powyżej 30 osób - 760 zł plus 21 zł za każdą kolejną osobę
  • Zwiedzanie zamku z przewodnikiem, bez zajęć dodatkowych [45 min] - 12 zł/osoba

Poniżej przedstawiamy proponowane Lekcje Żywej Historii:

Półksiężyc i gwiazda - spotkanie z Tatarami
Młodzież spotyka się z parą Tatarów, którzy prezentują tatarskie stroje oraz uzbrojenie. Pokażą też, jak wielkie były wpływy wschodu na polską kulturę i sztukę wojenną. Takie spotkanie nie może obejść się bez pojedynku na szable czy strzelania z łuku refleksyjnego - to wszystko w rękach uczestników! Zajęcia skierowane są do różnych grup wiekowych. 

Królewski dwór - zabawy dworskie w XVI wieku 
Audiencja u króla to nie lada gratka! Tym bardziej niezwykłe, szczególnie gdy podczas wizyty władca osobiście nauczy swoich gości tradycyjnych gier i tańców dworskich. Panowie i szlachetne Damy, zapraszamy do zabawy! Zajęcia skierowane są do uczniów klas II-IV szkoły podstawowej.

Historia na wesoło – podlaska wielokulturowość 
Jak wyglądało życie codzienne dzieci przed wiekami? Na pewno nie brakowało w nim zabawy, która w każdej narodowości – polskiej, tatarskiej, czy żydowskiej - odznaczała się niepowtarzalnym charakterem. Zapraszamy dzieci do doświadczenia bogactwa kulturowego Podlasia! Zajęcia skierowane są do uczniów klas IV-VIII szkoły podstawowej.

miejsce przyjazne rowerzystom as seen on westwing
Tarcza Finansowa 2.0 Polskiego Funduszu Rozwoju dla mikro, małych i średnich firm